Sesja rodzinna Szczecin | Podaruj komuś w prezencie!

mar 12, 2024 | Bez kategorii

Jak mówi jedno z polskich powiedzeń: z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Wydźwięk tego porzekadła raczej nie jest pozytywny. Jednak nie chodzi tu o znaczenie przysłów, a o same fotografie i rodzinną sesję zdjęciową. To bardzo dobry sposób na spędzenie czasu razem z najbliższymi, jak i świetny pomysł na niepowtarzalny prezent. Ufundowanie komuś sesji i uwiecznienie najbliższych na wyjątkowych zdjęciach rodzinnych to pamiątka na całe życie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o rodzinnej sesji fotograficznej, koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem!

Lepsze studio czy sesja w plenerze?

W tym przypadku nie ma lepszego lub gorszego wyboru. Fotografia rodzinna nie ogranicza się do konkretnego miejsca. Wszystko zależy od waszych pomysłów i ustaleń z fotografem. Jednak obie z tych opcji mają swoje plusy i minusy.

sesja zdjęciowa w studiu

Sesja w plenerze jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli jesteście pewni pogody na wyznaczony dzień. Naturalność krajobrazu i ogromna przestrzeń z pewnością wpłynął na korzyść efektu finalnego. Dla urozmaicenia pracy i zdjęć, możecie również zmieniać lokalizację.

Natomiast studio wydaje się być lepszą opcją, jeśli pogoda za oknem nie rozpieszcza. W środku nie przeszkodzą wam żadne deszcze czy wichury, a światło można wygenerować przy pomocy lamp. Inną przesłanką za tym, żeby wybrać studio, są przygotowane przez fotografów gadżety, tła i scenki. Jeśli nastawiacie się na zdjęcia jak z bajki, z różnymi atrybutami w rękach – studio to dobry wybór!

Sesje rodzinne, noworodkowe… Na jaką sesję się zdecydować?

Zależy, komu chcesz sprezentować sesję. Masz w swoim najbliższym otoczeniu świeżo upieczonych rodziców? Wspaniale! W takim razie sesja noworodkowa to idealny pomysł. A może chcesz po prostu mieć kilka zdjęć ze swoimi domownikami? To też dobra opcja. Po latach fotografie twoich dzieci przypomną czasy, kiedy pociechy były mniejsze, wywołując przy tym uśmiech na twarzy.

Jak przygotować się do rodzinnej sesji fotograficznej?

Przygotowywanie się do sesji to nic trudnego. Jeśli wybierzesz sesję w plenerze, możesz zastanowić się nad miejscem, w którym chcesz, żeby były zrobione zdjęcia. Jeśli jednak nic nie przychodzi ci do głowy – nie martw się! Fotograf z pewnością zna jakieś urokliwe lokalizacje.

Poza tym ustalcie z rodziną swoje stroje. Nie musicie być oczywiście ubrani identycznie, jednak warto przemyśleć wcześniej swoje stroje. Efekt końcowy dopasowanych stylizacji będzie satysfakcjonujący. Pamiętajcie jednak, żeby unikać nadruków z mocnymi wzorami, nadrukami lub bardzo intensywnymi kolorami. To nie wygląda najlepiej na zdjęciach.

sesja noworodkowa

Sesje rodzinne to świetna zabawa!

I to jest właśnie najważniejsze! Zabawa podczas sesji rodzinnej jest nie do podrobienia. W końcu taka okazja nie zdarza się codziennie. Nowa przygoda zbliży do siebie członków twojej rodziny. I pamiętajcie, nie bądźcie spięci! Liczy się autentyczność i naturalność. Zachowujcie się tak, jak na co dzień, a resztę zostawcie fotografowi. Z pewnością wyczaruje z tego coś pięknego.

Rodzinna sesja fotograficzna to pamiątka na lata. Dlatego podczas poszukiwania prezentów swoim najbliższym, warto wziąć pod uwagę taki podarunek. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, które będziecie miło wspominać przez długi czas.

Najnowsze artykuły