Sesja wiosenno-wielkanocna w Szczecinie | Gdzie ją wykonać?

mar 12, 2024 | Bez kategorii

Za oknem wiosna powoli budzi się do życia, a kalendarz pokazuje, że już niedługo Wielkanoc. Do wielu osób zjedzie się rodzina, z którą często nie ma okazji, żeby spotkać się poza świętami. Te wspólne chwile są warte zapamiętania. Dlatego dobrym wyborem będzie mini sesja wiosenno-wielkanocna! Zdjęcia wykonane przez profesjonalistę pozwolą na zachowanie najpiękniejszych wspomnień na długo.

Jednak gdzie można się udać w Szczecinie, żeby kadry były jak najładniejsze? A może jednak studio to lepszy pomysł? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu!

Dlaczego mini sesja świąteczna to dobry wybór?

To proste! Chwile spędzone z bliskimi są bezcenne. Dlatego warto też, żeby zostały one w naszej pamięci jak najdłużej. Utrwalić je pomogą zdjęcia. Poza tym jest to ciekawa i inna forma spędzania czasu wspólnie z rodziną. W końcu na sesje nie chodzi się ot tak, co weekend. Już po wywołaniu fotografii, będą mogły one służyć jako niepowtarzalna ozdoba waszego domu lub staną się podarunkiem dla kogoś bliskiego.

Sesja świąteczna w studiu

Umówienie się z fotografem na sesję w studiu to dobre rozwiązanie, jeśli nie jesteście pewni co do pogody. Znacie już datę przyjazdu najbliższych i zdecydowaliście się na kilka wspólnych fotografii, jednak wszystkie prognozy pogody mówią o deszczu, akurat w tych dniach? Nic straconego!

sesja zdjęciowa w studiu

Sesja świąteczna w studiu to idealne obejście tego problemu. Nieważne, jaka pogoda będzie na zewnątrz – w środku i tak tego nie odczujecie. Plusem będzie również równomierne, dobre oświetlenie. Dzięki temu zdjęcia wyjdą dużo lepiej.

Dodatkową atrakcją sesji w studio są scenki przygotowane przez fotografów. Ustawione tła i gadżety w jasnych kolorach idealnie wpasują się w wiosenno-świąteczny klimat. To również świetna zabawa dla najmłodszych – dzieci mogą pozować z różnymi atrybutami, jak na przykład uszy zajączka czy świąteczne koszyki.

Sesja wiosenna w plenerze

Jednak może zdarzyć się też tak, że wszystko będzie szło po waszej myśli i pogoda będzie jak z bajki. Wtedy najlepszą opcją będzie sesja plenerowa. W końcu kto by nie chciał uwiecznić pięknego, wiosennego słońca i budzącej się do życia przyrody? Dodatkowo, zdjęcia zrobione w takich okolicznościach będą bardziej naturalne.

Gdzie można wykonać sesję plenerową w Szczecinie?

Jeśli przemówiła do was sesja zdjęciowa w plenerze, warto rozważyć kilka miejsc, które najbardziej nadają się do takich aktywności. Najlepsze będą takie, gdzie widać budzącą się wiosnę. Weźcie pod uwagę różne polany, łąki, jeziora czy lasy. Taka sceneria w połączeniu z ciepłym, zachodzącym słońcem z pewnością da wam niesamowite ujęcia.

Jeśli jednak nie przychodzi wam do głowy żadne takie miejsce, poniżej znajdziecie parę propozycji:

Szczecińska Różanka – Ogród Różany

Budzące się rośliny z pewnością można będzie dostrzec w Ogrodzie Różanym. To idealne miejsce na sesję, zwłaszcza tą porą roku.

Jezioro Szmaragdowe

Nazwa tego jeziora nie wzięła się znikąd. Woda w tym zbiorniku przybiera szmaragdowy kolor, co w obiektywie, a później na zdjęciach może wyglądać niepowtarzalnie! Później, po sesji przy jeziorku, warto wybrać się na spacer do pobliskiego lasu, w poszukiwaniu kolejnych ujęć.

jezioro szmaragdowe szczecin

Puszcza Wkrzańska

Miejsce pełne łąk, polan i lasów. Warto udać się tam na zachód słońca. Światło delikatnie przebija się przez liście drzew, dając przy tym ciepłe, przytulne światło.

Jasne Błonia

Piękny, duży, zielony park z dużą ilością kwiatów oraz miejsc do robienia zdjęć. Fontanna, pomnik Papieża, Pomnik Trzech Orłów .. miejsc jest wiele. Wstęp jest bezpłatny!

Ogród Botaniczny

To miejsce dla miłośników roślin i różnych kwiatów! Zróżnicowana roślinność i tropikalne szklarnie mogą stworzyć interesujące tło dla sesji zdjęciowej. Wstęp do ogrodu jest biletowany.

ogród botaniczny  Szczecinie

Zdecydowani na sesję?

To co, jesteście zdecydowani na sesję? Macie do wyboru sesje w studiu, jak i w plenerze. Jeśli chodzi o te na zewnątrz – możecie pojechać gdziekolwiek tylko chcecie. I nie musicie ograniczać się do jednej lokalizacji. Jeśli jednak ciągle wątpicie, czy robienie sobie zdjęć to dobry pomysł, pomyślcie o tym jak o pamiątce. Jeśli w waszej rodzinie są obecnie młodsze dzieci, to już w niedalekiej przyszłości efekt tej sesji będzie najcudowniejszą pamiątką. Najmłodsze pokolenie trochę dorośnie i razem z wami będzie wspominać wspólne mini sesje. 

Najnowsze artykuły